Як видалити подряпини з пластика авто?

Всі власники автомобілів турбуються не тільки з приводу технічних даних, але і його зовнішнього вигляду. Найбільше на увазі перебуває передня панель, яка постійно піддається подряпин і дрібних пошкоджень. Але для того щоб видалення подряпин з пластика салону було ефективним, потрібно знати, як розпізнавати різні типи пошкодження поверхні. Адже від цього залежить вибір способу ремонтування.

Найлегше впоратися з дрібними подряпинами, що не запускаючи їх до стану гірше. Позбутися від них можна, придбавши спеціальні спреї та використавши їх за інструкцією. Це швидкий і легкий процес. Складніше, коли пошкодження вашому салону нанесені сонячними променями. Якщо вони постійно потрапляють на один і той же місце, то в підсумку знищують колір поверхні і роблять її матовою. Для того щоб повернути їй колишній вигляд, треба вже робити капітальний ремонт. Якщо панель гладка, то повернути їй колишній вигляд легше. А рельєфною потрібен особливий професійний підхід.

Як замаскувати дефекти не зашкодивши автомобілю

Серед популярних способів, як повернути блиск і гладкість поверхні наступні:

Вплив фена (допомагає при невеликих подряпинах, які під дією тепла від фена зменшуються і затягуються. Для цього фен повинен працювати на невисокій швидкості на попередньо очищеному миючими засобами місці пошкодження. Якщо пластик не реагує на дію тепла, то потрібно додати потужності. При цьому стежити , щоб пластик занадто не нагрівається і не торкатися до тривалих тріщин до повного їх охолодження).

Затягування дефектів відкритим огнем (для того щоб прибрати подряпини на пластику, на пару секунд слід піднести запальничку до подряпини, проводячи полум’ям уздовж пошкодження. Перед цим рекомендується спробувати дію на шматку пластику, щоб ремонт був вдалим. Якщо після полум’я утворилася сажа, вона просто видаляється ватним тампоном, змоченим в спирті. Але якщо не виходить вивести подряпини, то більше пробувати не треба, оскільки можна завдати дефекти оброблюваної поверхні).

Полірування поверхні (найбезпечніший спосіб і для людини, і для автомобіля як прибрати подряпини з панелі авто. Завдяки спеціальній пасті можна легко повернути колишню красу пошкодженої подряпинами панелі. Можна полірувати вручну і шліфувальної машинкою, на мінімальній швидкості, щоб не розплавити пластик. Перед цим треба добре вимити поверхню аж до в’їдаються частинок, а потім вже наносити пасту для полірування. Почекавши, поки паста стане світлою можна приступати до полірування. Звичайним шматком поролону можна затерти небол шие подряпини).

Полірування олівцем (ось чому можна прибрати подряпини на пластику, якщо правильно підійти до процесу. Олівець коштує недешево, але він ефективно маскує дрібні і середні дефекти. Він заповнює виникли щілини і таким чином затягує їх і робить непомітними. Головне – вибрати ідентичний колір, який би не відрізнявся від панелі. Залишки речовини легко прибираються при полірування, а олівець можна застосовувати ще);

Капітальний ремонт (це спосіб застосовується при великих дефектах. Плюс в тому, що можна замінити панель повністю і створити новий дизайн. Але це дорогий спосіб і відбувається тільки фахівцями. Адже доводиться лагодити деталь або замінювати її цілком. Якщо панель рельєфна, то простіше її замінити . Спочатку поверхню очищають, далі – шліфують, потім грунтують і забарвлюють. Можна ще закріпити лаком, якщо наступний від нього блиск не заважатиме водієві в салоні керувати автомобілем в сонячну погоду. Для окремих деталей Першочергова льно вибирають матову фарбу).

Із вище перерахованих способів пошкоджену рельєфну поверхню можна полагодити тільки поліруванням або за допомогою капітального ремонту. А все решта варіанти можуть ще більше нашкодити і без того пошкоджену поверхню. Тому треба в першу чергу враховувати особливості панелі, щоб визначитися, чим прибрати подряпини на пластику.

Довіритися фахівцеві або зробити все самому?

Навіть якщо у вашому автомобілі незначні пошкодження, краще звернутися за допомогою до фахівця. Тоді можна бути впевненим у позитивному результаті ремонту. А якщо ви точно знаєте, що зумієте позбавити салон автомобіля від непривабливих дефектів, то можна використовувати один з вище наведених способів. Як видалити подряпини з пластика авто – проблема, з якою стикається кожен водій. І головне – не запустити її, щоб не потребувати капітального ремонту або повної заміни поверхні. Адже і той, і інший спосіб тягнуть за собою великі фінансові витрати. А стежачи за станом салону постійно, можна зберегти його гарний вид надовго.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *