Штрафи таксистам без ліцензії

Анонсуючи реформу ринку таксі, міністерство своїм проектом закону пропонує зберегти контроль на центральному рівні, залишивши для таксистів ліцензії. Ліцензії на перевезення будуть видаватися місцевою владою. Робота без ліцензії буде коштувати “нелегальним” таксистам від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів – 8500-11900 грн. Точно такі ж покарання чекатимуть і диспетчерські служби, які працюватимуть з нелегальними перевізниками.

Дана реформа пасажирських перевезень відрізняється від тієї, яка була представлена ​​міністерством транспорту в минулому році. Тоді намагалися поміняти ліцензії на безстрокові дозволи. Вартість ліцензій в перший рік вступу в силу закону повинна була скласти одну мінімальну зарплату (1218 грн). Так само на вартість ліцензії впливало місце рассположенних перевізника. Наприклад, в Києві можна було отримати ліцензію за десять мінімальних зарплат (12 180 грн).

Асоціації таксистів України були проти даного законопроекту. Вони боялися, що цей закон призведе до монополізації ринку. За даними міністерства транспорту в Украні понад 200 тис. Таксистів з річним валовим оборотом 20 млрд. Гривень. І тільки 15 відсотків працюють офіційно, а решта 85% ведуть нелегальну роботу.

«Крім того, з числа інформаційно-диспетчерських служб, діяльність яких в переважній більшості випадків нерозривно пов’язана з послугами таксі, тільки 10% зареєстровані в законодавчому порядку як суб’єкти господарювання», – уточнюють у відомстві. Те що зараз відбувається в сфері транспортних послуг пояснюється тим, що немає точних законів, які встановлять правові відносини диспетчерських служб і перевізників.

Новий законопроект пропонує роботу таксистів і диспетчерів на договірних підставах. Крім цього, відсутній контроль з боку держави за роботою ринку, визнають в Мінінфраструктури. «Укртрансінспекція та Державтоінспекція через відсутність повноважень у окремих випадках не мають можливості застосовувати штрафні санкції», – сказано в пояснювальній записці до законопроекту. Втім, навіть розмір діючих штрафних санкцій не створює стримуючого ефекту для нелегалів, тоді як штрафів для інформаційно-диспетчерських служб взагалі не передбачено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *