Пробили колесо в дорозі: алгоритм дій

Жоден водій не застрахований від різних пригод на дорозі. Досить часто пробиває колесо. Як зрозуміти, що трапилося таке пригода? Основні ознаки:

 • Кермо тягне в одну зі сторін навіть при їзді по прямій.
 • Чуються чавкають звуки.
 • Інші учасники дорожнього руху махають руками, подають різні сигнали.

 1. Огляньте автомобіль з усіх боків. Не варто відразу ж здійснювати заміну колеса.
 2. Виберіть безпечне місце. Наприклад, припаркуйтеся на узбіччі подалі від дороги.
 3. Поставте знак, який свідчить про вчинення аварійної зупинки, включите сигналізацію.
 4. Попросіть всіх супроводжуючих покинути автомобіль, якщо такі є.
 5. Складіть все цінні речі в багажник на час усунення неполадок. «Барсеточників» в Києві люблять проколювати колеса, переслідувати свою жертву, а потім тихо викрадати речі, поки власник займається ремонтом.
 6. Огляньте колеса ще раз. Причиною проколу може стати невеликий цвях або шуруп. Чи не витягуйте його, а навпаки вбийте ще глибше. Після цього накачайте колесо, вбитий предмет не дасть йому спуститися.
 7. Якщо в отворі немає винуватця проколу, то вставте туди підручні матеріали – камінчики, шурупи, болти. Накачайте колесо і їдьте до професіоналів в автосервіс.

Що робити якщо пробив колесо?

У досвідчених власників автомобілів завжди знайдеться Ремкоплекти. У нього входить особливий джгутик, який потрібно вставити в отвір, і девайс для установки. Можна придбати і рідким герметиком, що підкачує місце проколу.

Подібні інструменти допоможуть в ситуації, коли колеса пробиті відразу з декількох сторін. Зверніться до проїжджаючим повз водіям. Найчастіше вони не відмовляють у наданні технічної допомоги на дорозі.

Ставте запаску, якщо жоден з вищеописаних методів не допомагає. Для цього:

 • Виберіть місце з рівним покриттям.
 • Очистіть місце для домкрата від дрібного сміття і каміння. Якщо немає асфальту, то ретельно утрамбуйте поверхню. Підкладіть дерев’яну дошку, якщо земля все одно залишається м’якою.
 • Проведіть перевірку тиску після здійснених маніпуляцій.

Якщо самостійно впоратися не виходить, викликайте спеціальну службу. У Києві є безліч професіоналів, які нададуть технічну допомогу на дорозі і якісно замінять колесо.

Пам’ятайте, що акуратна їзда може запобігти виникненню безлічі неполадок. Тому будьте обережні. Удачі вам на дорогах!