Як отримати автомобіль від держави?

За допомогою консультацій юристів, ми спробували розкрити тему отримання безкоштовного автомобіля для інвалідов.Обеспеченіе інвалідів автомобілями здійснюється за двома основними критеріями:

  1. Право інваліда на отримання автомобіля відповідно до законодавства України.
  2. Наявність у інваліда медичних показань для забезпечення його транспортом.

У першому випадку, непрацездатна людина це право набуває відразу після того, як отримує статус, який зараховує його до певної категорії осіб, які забезпечуються транспортом. У другому випадку інваліду потрібно довести своїми медичними довідками, право на отримання транспорту.

До таких категорій осіб відносяться:

  • Інваліди I і II групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою;
  • Інваліди війни I групи по зору або без обох рук;
  • Інваліди з куксами обох ніг і рук.

Куди звернутися з таким клопотанням?
Для отримання автомобіля необхідно написати заяву, в якому потрібно викласти клопотання про забезпечення автомобілем. Такого роду заяву вам потрібно буде зареєструвати в управлінні праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Ще одне питання, яке може виникнути при оформленні, а саме, може чи ні інвалід самостійно керувати автомобілем, який доставляють в нашу країну за допомогою контейнерних перевезень вантажів. Залежно від цього, перелік документів поповнитися заявою від інваліда на забезпечення автомобілем із зазначенням особи – члена сім’ї, якому буде доручено керування машиною.

Після того, як на вашу пакету документів буде прийнято позитивне рішення, то вас візьмуть на облік як особу, яка підлягає забезпеченню транспортним засобом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *