Хто і коли винайшов кран-маніпулятор?

У наш час важко уявити вантажоперевезення без крана-маніпулятора. Хто ж придумав цю спец- машину? Напевно, відповідь на це питання буде цікавий для кожного автолюбителя.

Емігрант з Данії Арне Будгаард Йенсен переїхав в США під час Другої світової війни. Купив невелику автомайстерню і почав випускати кузова для самоскидів.

Бізнес процвітав, але конструктор на цьому не зупинявся. Він розробив перший маніпулятор і встановив його на шасі вантажного автомобіля. Винахід набуло популярності і незабаром початок випускатися серійно. Назва «маніпулятор» в той час не існувало, чудо машину називали дуже просто – «вантажівка з краном».

Ідея створення вантажівки з краном сподобалася всім світовим автопідприємствам. Японці настільки захопилися цією розробкою, що в майбутньому удосконаливши кран-маніпулятор, стали лідерами в їх виробництві та продажу по всьому світу. У нашевремя Японія виробляє одні з кращих спец- машин: KATO, Tadano, Sakai і Unic знаманіти у всьому світі.

Через деякий час виробництво підхопила і Корея. Soosan, CS Machinery, Kanglim і Dong Yang – також знають у всьому світі, високу якість і дешевизна проштовхнув ці марки в лідери продажів.
Європейці також не спали. Австрійська компанія Palfinger випустила близько сотні тисяч кранів маніпуляторів. Популярними є і ШведскіеHiab і ІтальянскіеEffer, Amco Veba і Fassi.

На пострадянському просторі маніпулятори не виробляють, але встановлюють привізні на КрАЗи та КамАЗи. Ці вантажівки отримали визнання ще в СРСР. А з маніпуляторами стали мега універсальними роботягами.

Сьогодні сучасні будівництва та вантажоперевезення дуже важко предстаівть без крана маніпулятора. Завдяки цим винаходом людство економить уйме часу і грошей. Уявіть собі: вам для перевезення вашого автомобіля необхідно було б окремо наймати кран і окремо пригнати вантажівку. Звучить, як щось нереальне. Потрібно віддати данину і сказати спасибі конструктору Арне Будгаарду Йенсену за його винахід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *