Що потрібно знати про 92й бензин

Багато автомобілістів вже давно думають, що в нашій країні немає 95 марки палива. Його виробляють з А-92, тільки додають певну кількість примочок. Саме такі думки і висока ціна 95 марки мотивує споживачів переходити на більш дешевий аналог. А що ж в інших країнах? Адже там і так більше різного роду добавок, ніж є у нас на нашому ринку.

Саме з таким питанням звернулися в Інститут споживчих експертиз. Там зайнялися ретельною перевіркою як раз обговорюваного дев’яносто другий. Для такого аналізу фахівці взяли понад 10 проб і попрямували з ними в перевірену акредитовану лабораторію.

Отже, взяли на перевірку бензин відомих і популярних мереж АЗС і дві локальні структури. Але, як би не було сумно і прикро, але 30% всіх перевірених продуктів були кондиційним. Тепер розберемося з показниками, за якими проходила експертиза

Октановий показник.

Ця характеристика показує стійкість палива безпосередньо до згорання. Процес має шкоду для мотора. І це не тільки через надмірне вживання в дорозі, але і значне зниження потужності, швидку амортизацію двигуна. Випробування октанового числа проводили за допомогою стендового методу. Спеціальна конструкція працює за принципом справжнього мотора автомобіля. Норма встановлена, показник не повинен бути вище 82,5 одиниць. Так ось, в бензині з заправки Авіас показник досяг позначки в 81,9. А ось АЗС “Імпульс” шокувала своїми низькими 79,3. Багато експертів були просто в подиві – хіба можна так розводити паливо. А ось БРСМ- “Нафта” 84,8 продає практично 95 марку бензину. Непоганим виявився бензин “Parallel” і “Parallel Perfekt”, з відмітками 84,2 і 84,3 відповідно.

Серед неприйнятних, в паливі, компонентів почесне місце займає бензол. Багато хто знає, як сильно він шкодить паливній системі. Це завдає недосяжний шкоду мотору, зношуючи його. Найменше бензолу в “БРСМ-Нафта”, близько піввідсотка. Але “Імпульс” засмутив в черговий раз. Адже відмітка нереально висока, в 1,5 рази більше норми. А ось з ароматикою впоралися абсолютно всі марки.

Сірка.

Такий елемент призводить до швидкого забруднення паливних форсунок, швидко виводить з ладу каталізатори, утворюється нагар. Це проводить до смердючому темному вихлопу, що забруднюють повітря. Невелике перевищення даного показника було тільки в заправках Marshall. А от всі інші якраз увійшли в допустимі норми. До того ж БРСМ-Нафта, Parallel і WOG здивували багатьох лаборантів, утвердилися на рівні Євро-5.

Етанол.

Нормами країни допускається вміст етанолу на рівні до 5%. Але дві марки, Імпульс і Маршал перевищили норму в два рази.

Підводимо підсумки дослідження

Результати не порадували ні лаборантів, ні експертів. Адже 92 бензин не такий якісний, як передбачалося. Великі мережі і відомі бренди не економлять на товар, вони купують паливо українського або білоруського виробництва. І, що не дивно, але НПЗ дійсно постачає якісне паливо, яке може конкурувати з імпортними брендами.

А ось маленькі заправки, не такої великої рівня, все-таки намагаються порушувати правила і закони, роблячи бензин вигідним для себе і згубним для автомобіля споживача. Тому краще подумати двічі перед тим, як почати економити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *