WAZE кладе на лопатки UBER

Гучний у всьому світі сервіс Uber, спрямований на полегшення і здешевлення услуги такси для клієнтів, схоже, отримав вельми гідного конкурента. Їм стало новий додаток від Google, яка отримала назву Waze. І хоча послуга доступна поки тільки в околицях Сан_Франціско і в Ізраїлі, перспектив у неї набагато більше, ніж у таксі Uber.

На відміну від американських сервісів Uber і Lyft, «гуглевское» додаток розраховане більшою мірою на рядового водія, якому з волі випадку або професійної діяльності, покладені тривалі або регулярні короткочасні переїзди на своєму або службовому автомобілі. Учасник сервісу, після реєстрації, стає суб’єктом пасажирських перевезень. Його переміщення відстежується сервісною службою. А клієнт, який бажає дістатися з точки «а» в точку «Б», в своє розпорядження отримує тільки той автомобіль, яким з ним по дорозі.

Такий підхід дозволив Google мінімізувати витрати клієнта: він платить тільки за паливо і плюс невеликий бонус зверху. При цьому, на початковому етапі Google не планує брати собі в якості комісійних ні копійки: вся сума відходить водієві. Це не зовсім таксі в звичному розумінні, але вельми зручний варіант перевезення попутних пасажирів.

На сьогоднішній день, сервіс успішно працює тільки в Ізраїлі. З виходом на «дорослий» ринок транспортних перевезень, Google на початковому етапі розраховує тільки на доступність послуги співробітникам найбільших фірм Сан-Франциско: Wal-Mart Stores, Adobe і звичайно ж власне Google. Кожен клієнт може розраховувати на два попутних проїзду протягом доби. Мається на увазі, що це буде дорога на роботу і з роботи додому. Але в разі вдалого експерименту, цей підхід планується поширити на весь світ.

В Ізраїлі дана послуга себе зарекомендувала цілком добре. На сьогодні, практично цілодобово будь-який громадянин або гість цієї країни може знайти попутну машину. Точно так само доступний сервіс і водіям: після реєстрації в ньому, кожен власник може отримати попутного пасажира. Єдине обмеження – не більше 25 000 пасажирів на рік, що для звичайного автолюбителя більш ніж достатньо, щоб окупити будь-яку поїздку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *